RECENZE / REFERENCE

Za každou zpětnou vazbu jsme vděčni, některé uvádíme i na zde

Klub Celiakie

touto cestou bychom vám rádi poděkovali za spolupráci v roce 2021 a za podporu naší vánoční akce - Mikulášská besídka pro členy Klubu celiakie Brno 2021. Na oplátku jsme vám udělali propagaci na facebooku, instagramu a v našem novém čísle Newslettru. Mikuláš se letos opět odehrál prostřednictvím výdejového okénka, které jsme si loni nacvičili a letos vylepšili (dorazil dokonce i čert a pár andílků). Všichni (malí i velcí) nám zazpívali / zarecitovali a s radostí si odnášeli balíček plný dobrot vč. aktuálního čísla Newslettru, který bude brzy zveřejněn na našich webových stránkách www.klubceliakie.cz Za nás organizátory se akce podařila. Přejeme poklidný předvánoční čas a těšíme se na další spolupráci v roce 2022. za tým Klubu celiakie Brno

Hana Wagnerová

Foto z akce


Jirka a Radka

O těchto těstovinách jsme se dozvěděli ještě dříve, než začala jejich výroba a prodej a protože koukáme na kvalitu stravy, těšili jsme se, až je budeme moci objednat. Video i fotky po té, co nám byly těstoviny doručeny přikládáme. Objednali jsme všech 8, které jsou zatím v nabídce, takže 4 druhy bezlepkových a 4 druhy nízkobílkovinných. Nejsme celiaci, nemáme žádná zdravotní omezení, nedržíme žádnou dietu.

První dojem: jiná velikost, žlutější, jinak balené.

Hned první den jsme jedny vyzkoušeli a to nízkobílkovinné fusili. Ač jsme je malinko převařili, byli jsme nejvíce zvědaví na chuť. Po zcezení jsme tak ochutnali nejprve samotné těstoviny. Nutno říci, že bychom téměř nepoznali rozdíl od běžných, jen jsou jemnější. Jako další výhodu v chuti bychom ještě rádi dodali, že jsme zkoušeli i jiné nízkobílkovinné těstoviny, vždy s obsahem kukuřičné mouky, a protože tyto jsou bez kukuřičné mouky, byl to nakonec skutečně rozdílný a výrazně lepší pocit a chuťový zážitek. 

Výrobce nás ubezpečoval, že tyto těstoviny mají recepturu, která téměř kompletně naváže chuť omáčky, se kterou je podávána. My jsme ten den vařili obyčejnou rajčatovou omáčku s bazalkou, protože tu máme velmi rádi. No a nyní přišlo na ochutnávku s těmito těstovinami. A skutečně musíme potvrdit, že jsme měli těstoviny rajčato-bazalkové. Obdobný zážitek z těstovinového jídla jsme doposud nepoznali. Začli jsme tedy věřit všemu, co nám o těchto těstovinách řekli, takže jsme velmi rádi, že se z nich nedá přibrat. Nevíme přesně jak to v těle funguje, ale namísto pocitu plnosti jsme měli dojem dostatku energie a pocitu najezení. A to jsme si naložili v celku velké porce. Takže i v tomto ohledu můžeme doporučit.

Na druhý den jsme si uvařili těstoviny bezlepkové. Kdybychom to neviděli napsané, tak by nebylo možné rozpoznat rozdíl, protože i tyto těstoviny chutnali přesně dle omáčky, kterou jsme si k tomu dali. Za nás tedy paráda a zůstaneme věrnými zákazníky.

Přeci jen jedno negativum: Fusili jsou menší, než běžně prodávané. Pokud je budete vařit o minutu déle, už jsou mírně rozvařené. My máme rádi těstoviny al dente, a museli jsme při druhém vaření opravdu poctivě hlídat, abychom to zase nepřehnali. Nyní už máme vychytáno, ale začátky .......